Olej z rokitnika po pierwsze, może mieć korzystny wpływ na układ pokarmowy, w tym również na jelita, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, przeciwutleniającym i przeciwbakteryjnym. Oto kilka sposobów, w jakie olej z rokitnika może być korzystny dla jelit:

  1. Przeciwzapalne właściwości: Olej z rokitnika po drugie, zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9, które wykazują działanie przeciwzapalne. Regularne spożywanie oleju z rokitnika może pomóc w łagodzeniu stanów zapalnych w jelitach. Takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelit.
  2. Przeciwbakteryjne działanie: Olej z rokitnika po trzecie, wykazuje działanie przeciwbakteryjne. Oznacza to, że może pomóc w zwalczaniu szkodliwych bakterii w jelitach, wspomagając zdrową florę bakteryjną.
  3. Zaparcia: Olej z rokitnika może działać jako naturalny środek przeczyszczający, pomagając w regulacji trawienia i łagodzeniu problemów z zaparciami.
  4. Nawilżenie jelit: Kwasy tłuszczowe obecne w oleju z rokitnika mogą pomóc w nawilżeniu błony śluzowej jelit. Jest istotne dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego.
  5. Wspomaganie gojenia się: Działanie regenerujące oleju z rokitnika może wspomóc gojenie się uszkodzonej błony śluzowej jelit, np. po przebytych infekcjach czy podrażnieniach. https://onibo.pl/

Olej
z rokitnika 100%

Zimnotłoczony, nierafinowany

Olej z rokitnika, tłoczony na zimno, to cenny surowiec stosowany w pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz włosów. Olej ten charakteryzuje się unikalnym składem kwasów tłuszczowych, karotenoidów, witamin, antyoksydantów i polifenoli. Ze względu na swoje właściwości i całkowitą naturalność wykorzystywany jest m.in. po zabiegach laserowych i chemicznym złuszczaniu naskórka.